Φιλική ισοπαλία… πριν την πρεμιέρα για τον Φοίνικα.

0

\

Φιλική ισοπαλία για τη ομάδα του Φοίνικα που αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2, απέναντι στον Α.Π.Σ ΠΑΤΡΑΙ σε παιχνίδι που έγινε στο «Ανδρέας Κάνιστρας» και διεξήχθη στο μεγαλύτερο μέρος του, κάτω από βροχή.

Σαφώς καλύτερη η ομάδα του Φοίνικα προηγήθηκε με 0-2 σκορ όπου ήταν και το σκορ για το πρώτο ημίχρονο.

Πολύ καλα ξεκίνησε και το δευτερο ημίχρονο αλλά με τις πολλες αλλαγές π για να πάρουν συμμετοχή όλοι οι ποδοσφαιριστές χάσαμε τη συνοχή μας με αποτέλεσμα ο Φοίνικας να ισοφαριστεί από την αντίπαλη ομάδα (η οποια θα είναι και στον όμιλο τουστο νεο πρωταθλημα) σε 2-2.

Τα γκολ για την ομάδα του Φοίνικα πέτυχαν ο Πανάγιωτης Μπιτζης με αριστοτεχνικό πλασέ στο Γ‘ της αντίπαλης εστίας (0-1) στο 17’ λεπτό, και ο Ανδρεας Παπαϊωάννου (0-2) στο 25’ επίσης με πολύ ωραιο σουτ στο Γ της αντίπαλης εστιας.