Το Λυγουριό επισκέφθηκε ο Περιφερειάρχης Δ. Πτωχός(φώτο).
![](https://www.epidavrosnews.com/wp-content/uploads/2024/03/ptoxos-lygourio-35-720x542.jpg)
Αυτοψία στα έργα που είναι σε εξέλιξη έκανε την Τρίτη 5 Μαρτίου ο Περιφερειάρχης Πελοποννήσου Δημήτρης Πτωχός συνοδευόμενος από τον Βουλέυτή της Νέας Δημοκρατίας Γιάννη Ανδριανό και τους αντιπεριφεριάρχες Ι. Μαντζούνη , Β. Σιδέρη και Α. Γανώση.
Ο περιφερειάρχης ενημερώθηκε για την εξέλιξη των έργων του κόμβου στο Κέντρο Υγείας , το Πνευματικό κέντρο και την ανάπλαση του πάνω τμήματος του Λυγουριού.