Δυσκολεύτηκε αλλά πήρε το τρίποντο μέσα στην Παλιά ο Φοίνικας.

Δύσκολη επικράτηση του Φοίνικα Νέας Επιδαύρου με σκορ 0-1 απεναντι στην δυνατή και καλα οργανωμένη αμυντικά ομάδα του Ασκληπιου Αρχαίας Επιδαύρου.
Νωθρή στο Α’ ημίχρονο, η ομάδα του Φοίνικα , έχοντας την πρωτοβουλία των κινήσεων χωρίς όμως σωστές τελικές επιλογές επιθετικά και με τον Ασκληπιό να απειλεί σοβαρά σε δυο περιπτώσεις την το αποτέλεσμα ήταν ισόπαλο 0-0

Σαφώς βελτιωμένη η ομάδα του Φοίνικα Β’ ημίχρονο και αποφασισμένοι για τη νίκη εχοντας την υπεροχη στην περισσότερη διάρκεια και εχοντας απέναντι τους να διασπάσουν μια καλα οργανωμένη άμυνα ευτύχησαν τελικά να πετύχουν το γκολ την νίκης στο 75’ και να έχουν και ένα κάθετο δοκαρι.