Με την γνωστή 6άρα κέρασε τον Ποσειδώνα ο Φοίνικας.
![](https://www.epidavrosnews.com/wp-content/uploads/2024/04/foinikas-poseidon-6-1.jpg)
Με το σκορ που χαρακτήρισε την φετινή χρονιά ο Φοίνικας Νέας Επιδαύρου επιβλήθηκε εντός έδρας του Ποσειδών Διδύμων με 6-1.
Αν και έμεινε πίσω στο σκορ στο 23΄ με αυτογκόλ του Χρήστου Καπλάτζη με αντεπίθεση διαρκείας και γκολ του Σούχλα στο 35΄ και δύο του Χατζόπουλου στο 38΄και 42΄ έκλεισε το ημίχρονο με υπέρ του σκορ 3-1.
Με3 ακόμα 3 τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο στο 65΄με τον Γεωργίου , στο 70΄ με πέναλτι του Α. Οψιμούλη και στο 85΄ με έρμα του Καπλατζή έκλεισε ένα ακόμα παιχνίδι με σκορ 6-1.
![](https://www.epidavrosnews.com/wp-content/uploads/2024/04/foinikas-poseidon-6-1-table.jpg)
Η βαθμολογία της Α1 Κατηγορίας Αργολίδας
![](https://www.epidavrosnews.com/wp-content/uploads/2024/04/vathmologia-a1.jpg)