Μεγάλη νίκη με 1-4 εκτός έδρας επί του Πανγυθεατικού ο Φοίνικας

0

Νικηφόρα πέρασε σήμερα η ομάδα του Φοίνικα από το Γυθειο απέναντι στον Πανγυθεατικο με σκορ 1-4.

Μετά από μια πολύ καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο ο Φοίνικας δεν έδωσε περιθώρια σε κανένα σημείο στην αντίπαλη ομάδα να απειλήσει και σημειώνοντας τρία γκολ πήρε σημαντικό προβάδισμα μέχρι τη λήξη του.

Δυνατα ξεκίνησε και στο δεύτερο ημίχρονο χάνοντας αρκετές ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ,με αποκορυφωμα το χαμένο πεναλτυ του Παναγιωτη Μπιτζη (απέκρουσε ο αντιπαλος γκολκιπερ)

Τα γκολ για την ομάδα του Φοίνικα σημείωσαν :

Ο Παρης Καπλατζης στο 9’ μετά από μπαλιά του Μερκουρη μπήκε στην περιοχή από δεξιά και με ωραίο πλασέ στην απέναντι γωνία της εστίας έκανε το 0-1

Ο Δημητρης Λερμας στο 21’ μετα από κορνερ του χατζησοφρωνιου και ενώ ο αντίπαλος αμυντικός έστειλε την μπαλα στο δοκάρι της ομάδας του,πήρε το ριμπάουντ και με προβολή εκανε το 0-2

Στο 31’ ο Παρης Καπλατζης μετά από μπαλιά και πάλι από τον Μερκουρη από αριστερά αυτή τη φορά πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι και με πλασέ έκανε το 0-3

Στο 70’ μετά από πολυ καλη εκτέλεση κορνερ από δεξιά του Παρη Καπλατζη ο Χρηστος Καπλατζης με δυνατή κεφαλια από το υψος της μικρής περιοχής έγραψε το τελικό 1-4.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ (Δ. Κρεμμυδας) Συνοδινός,Λερμας,Γκουριωτης,Καπλατζης Χ,Τριμπονιας,Παπαϊωάννου,Καρέλης(55’ Μουγιος)Χατζησοφρωνιου(65’ Μπιτζης)Λαθουρης(65’ Κουιμελης)Μερκουρης(74’ Παπαγεωργιου)Καπλατζης Π (74’ Καλογερακης).