Με προβατίνα από το Λυγουριό στο διεθνές Brazilian Festival BBQ της Πορτογαλίας.
![](https://www.epidavrosnews.com/wp-content/uploads/2019/08/mirsini-1-720x310.jpg)
Με προβατίνα από το Λυγουριό θα εκπροσωπήσει τη χώρα μας στο διεθνές Brazilian BBQ festival που διοργανώνεται στην Πορτογαλία, 6 με 8 Σεπτεμβρίου η γνωστη Ελληνίδα σεφ Μυρσίνη Λαμπράκη .
![](http://www.epidavrosnews.com/wp-content/uploads/2019/08/Untitled-1.jpg)
Η Μυρσίνη Λαμπράκη έχει θέσει ως στόχο να καταξιώσει τα ελληνικά αμνοερίφια σε διεθνές επίπεδο, αναδεικνύοντας τη μοναδική γευστική υπεροχή που διαθέτουν.
![Μυρσίνη Λαμπράκη](https://anagnostis.org/sites/default/files/2019-08/mirsini%20%283%29.jpg)
Παράλληλα θα έχει την ευκαιρία να αντιπαρατεθεί με τους καλύτερους BBQ Chef στον κόσμο.
Η προβατίνα που επέλεξε να χρησιμοποιήσει προέρχεται από των προμηθευτή κρεάτων “ΖΟΥΡΑΣ ΣΤΑΪΚΟΣ “ με έδρα το Λυγουριο. Η επιχείρηση προμηθεύει τα καλύτερα εστιατόρια και ψησταριές του νομού με πάντα την κορυφαία ποιότητα και εμπειρία χρόνων στον χώρο του αρνίσιου κρέατος.
![](http://www.epidavrosnews.com/wp-content/uploads/2019/08/36386210_345737639289168_1450437471203491840_n.jpg)