Δράση για την ανακύκλωση από τον Δήμο Επιδαύρου στο Γυμνάσιο Λυγουριού.
![](https://www.epidavrosnews.com/wp-content/uploads/2019/12/IMG_20191219_125430-1.jpg)
Ο Δήμος Επιδαύρου σε συνεργασία με την Ελληνική εταιρεία αξιοποίησης της Ανακύκλωσης και με την ενεργό συμμετοχή των μαθητών του Γυμνασίου Λυγουριού προωθεί την ανακύκλωση!
![](https://1.bp.blogspot.com/-mfhuPBI532Q/XfudGLocM-I/AAAAAAALoB8/7OqXGHlaSFM-3pvTRYdSdc83JIXrEZobwCLcBGAsYHQ/s640/IMG_20191219_125028.jpg)
Συνεχίζοντας τις δράσεις ευαισθητοποίησης των δημοτών μας, την Πέμπτη 19/ 12/ 2019 βρεθήκαμε στο Γυμνάσιο Λυγουριού και μιλήσαμε για τις δυνατότητες της ανακύκλωσης και για τον σχεδιασμό της δημοτικής αρχής στην διαχείριση απορριμμάτων.
![](https://1.bp.blogspot.com/-IARYRUr5X4M/XfudGKdStzI/AAAAAAALoB4/MNltOMqLa3A20S0uhVruETt_Vr04XdddQCLcBGAsYHQ/s640/IMG_20191219_125348.jpg)
Μέσα από τα παιδιά μεταφέρουμε το μήνυμα της σωστής διαλογής στην πηγή! Όλοι μαζί μπορούμε να βοηθήσουμε στον τομέα της σωστής και βιώσιμης διαχείρισης.
![](https://1.bp.blogspot.com/-Ur0vvHjOi3M/XfudJtb79PI/AAAAAAALoCA/BrlnNLEN75wVHNUS4ExwcGGrLzkKRmBJACLcBGAsYHQ/s640/IMG_20191219_125028.jpg)
Συνεχίζουμε από το 2009 την ανακύκλωση και προωθούμε όλες τις δράσεις με ορθό περιβαλλοντικό αποτύπωμα!
Ο Δήμαρχος Επιδαύρου
Αναστάσιος Χρόνης