Αιμοδοσία στο Πνευματικό Κέντρο Λυγουριού την Κυριακή.
![](https://www.epidavrosnews.com/wp-content/uploads/2020/03/aimodosia115-466x720.jpg)
Την Κυριακή 15 Μαρτίου το δημοτικό σχολέιο Λυγουριού ανταποκρίνεται στην πρόσκληση του Κέντρου Υγείας Λυγουριού και αιμοδοτεί. Η αιμοδοσία θα πραγματοποιηθεί στο Πνευματικό Κέντρο του Αγίου Βασιλείου 9.00-13.00 στο Λυγουριό, με απόλυτα ασφαλή διαδικασία για τους αιμοδότες.
Μαθητές και μαθήτριες έχουν ετοιμάσει μικρά αναμνηστικά για τους εθελοντές αιμοδότες, στο πλαίσιο της συνεργασίας του σχολείου με το Κέντρο Υγείας.