Αποκλείστηκε πρόωρα από το Κύπελο Αργολίδας ο Φοίνικας.

0

Ήττα-αποκλεισμός από το Κύπελλο Αργολίδος για την ομάδα του Φοίνικα Νέας Επιδαύρου από τον Εθνικό Τολού με σκορ 0-2

Η ομάδα του Φοίνικα ναι μεν ήταν πολύ καλύτερη του αντιπάλου της που σε όλο τον αγώνα έπαιξε αμυντικά με στόχο να φυγει στην αντεπίθεση και ότι βγει, κάτι που το κατάφερε στην παράταση (σκορ κανονικής διαρκείας παιχνιδιού 0-0) σε δυο αντεπίθεσεις- ευκαιρίες σε όλο τον αγώνα όπου ευτύχησε να πετύχει δυο γκολ.

Σε γενικές γραμμές η ομάδα του Φοίνικα παρουσιαστηκε ανέτοιμη και κατώτερη των περιστάσεων παρ’ όλα αυτά και σε συνδυασμό με την ατυχία και τις πολλές χαμένες ευκαιρίες που έχασαν οι επιθετικοί τις έχοντας και 4( δοκαρια ηρθε μοιραία η ήττα στην παράταση

ΦΟΙΝΙΚΑΣ: (Μπουκουρης Β) Κομποσης,Γκουριωτης,Παπαθανασιου(89’Τριμπονιας)Καπλατζης Χ. Οψιμουλης Γ. Γκιατης,Σουχλας(108’ Κολλιας)Σαραντάκος (56’θωμας) Χατζοπουλος,Καπλατζης Π. Διαμαντης(64’Οψιμουλης Α.)