Θεία Λειτουργία στον παλιό κοιμητηριακό Ναό του Αγίου Δημητρίου μετά από 9 χρόνια9(φώτο).
![](https://www.epidavrosnews.com/wp-content/uploads/2023/10/theia-leitourgia-af-dimitrios-nektrotafio-1-720x540.jpg)
Σήμερα το πρωί τελέστηκε Θεία Λειτουργία στον παλιό κοιμητηριακό Ναό του Αγίου Δημητρίου, στον οποίο η τελευταία λειτουργία είχε πραγματοποιηθεί πριν 9 χρόνια. Στο τέλος, μέσα σε ατμόσφαιρα συγκίνησης, τελέστηκε μνημόσυνο στη μνήμη των κοιμηθέντων Ιερέων της Ενορίας μας από το 1750 μέχρι σήμερα και όλων των κεκοιμημένων του κοιμητηρίου Λυγουριού. Αιωνία τους η μνήμη .