Μεγάλη νίκη για τον Φοίνικα. 5-1 τον Αργοναύτη Νέας κίου.

0

Μεγάλη νίκη εντός έδρας για τον Φοίνικα Νέας Επιδαύρου που επικράτησε με το ευρύ σκορ 5-1 του Αργοναύτη Νέας Κίου το οποίο συνοδεύτηκε και με πάρα πολύ καλή εμφάνιση από τους γηπεδούχους.

Σαφώς πολύ ανώτερη η ομάδα του Φοίνηκα πετυχαίνοντας και σχεδόν το απόλυτο των φάσεων σε γκολ στο πρώτο ημίχρονο που έκλεισε με σκορ 4-1.

Βγαίνοντας στο Β’ ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές του Φοίνηκα απαλλαγμένοι από το άγχος απέδωσαν ωραίο ποδόσφαιρο που ικανοποίησε τους φιλάθλους που παρακολούθησαν το παιχνίδι χάνοντας και κάποιες ακόμη ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ.

Τα γκολ πέτυχαν…

Στο 1’ ο Π. Τριμπονιας με κεφάλια μετά απο κόρνερ του Παρη Καπλατζη έκανε το 1-0

Στο 11’ μετά από ανατροπή του Βαγγέλη Γκιατη μέσα στην περιοχή ο Παρης Καπλατζης ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι και έκανε το 2-0

Στο 30’ μετά απο κορνερ του Παρη Καπλατζη ο υψηλόσωμος Τάσος Διαμαντης με ωραία γυριστή κεφάλια από το πρώτο δοκάρι έκανε το 3-0

Στο 31’ μετά από σέντρα του Βαγγέλη Θωμά ο Παρης Καπλατζης με ωραίο τακουνάκι τροφοδότησε τον Σουχλα ο οποίος σούταρε απέκρουσε ασταθώς ο τερματοφύλακας και στην επαναφορά ο Παρης Καπλατζης με πλασέ έκανε το 4-0

Στο 37’ ο Καρατζούλης μείωσε με κεφαλια σε 4-1

Στο 63’ μετά από ωραία μπροστινή μπαλιά του Λάζαρου Χατζόπουλου στον Αλέξη Σουχλα αυτός προχώρησε και με ωραίο πλασέ έστειλε την μπάλα στην απέναντι γωνία γράφοντας το τελικό 5-1.

Συνθέσεις:

ΦΟΙΝΙΚΑΣ: (Β.Μπουκουρης) Δαναμιδης,Λερμας(68’ Παπαθανασιου),Γκουριωτης,Καπλατζης Χ,Τριμπονιας,Διαμαντης (68’ Οψιμουλης Γ) Σουχλας,θωμας(68’ Σαραντάκος) Γκιατης,Καπλατζης Π,Οψιμουλης Α (57’ Χατζοπουλος)

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ: (Γ.Κολιατσοπουλος) Μαυρογιάννης,Ρούμπος,Γαλανης,Μπομπος,Καρατζουλης,Πουτσης,Μανέτας(46’Κλειουφης)Βογιατζης(68’Καρκαλατος)Λιτσο(68’Ευσταθιου)Αϊβαλιώτης(80’ Κουριωτης)Λιαγκρης(54’ Τσιαλαφος)