Απέδρασε από την Κοιλάδα με νέα πεντάρα ο Φοίνικας.

0

Παράσταση για μια ομάδα χθες στο γήπεδο της Κοιλάδας αφού η ομάδα του Φοίνικα Νέας Επιδαύρου επιβλήθηκε με το επιβλητικό σκορ 1-5 της Μπουμπουλίνας Σπετσών.

Συνεχώς στην επίθεση η ομάδα μας απειλούσε τον αντίπαλο χάνοντας αρκετές ευκαιρίες από το Α’ ημίχρονο το παιχνίδι, κάτι όμως που έγινε απο την αρχή του Β’ ημιχρόνου μπαίνοντας πιο αποφασιστικά και αποδίδοντας ωραίο ποδόσφαιρο έφτασε στο ευρύ σκορ.

Τα γκολ σημείωσαν:

13’ απ’ευθείας εκτέλεση φάουλ του Βιγκλιαρη 1-0

41’ ισοφάριση για την ομάδα μας όταν μετά από σέντρα του Γ. Οψιμουλη ο Σουχλας με πλασέ έκανε το 1-1

50’ Ωραίο πλασέ Π. Καπλατζη 1-2

56’ δυνατό σουτ Α. Οψιμουλη απέκρουσε ασταθές ο τερματοφύλακας και στο ριμπάουντ ο Χατζοπουλος έκανε το 1-3

70’ Μπαλιά του Σουχλα στην απεναντι πλευρά στο Χαιμανη αυτός προχώρησε μπήκε στην περιοχή και με ωραιο πλασέ έκανε το 1-4

80’ μετά απο σέντρα του Χαιμανη ο Α. Οψιμουλης με ωραίο πλασέ έγραψε το τελικό 1-5

Στο Οριζόντιο δοκάρι χτύπησε η μπάλα στο 45’ από τον Σουχλα και στο 90’ απο τον Χαιμανη.