Δυσκολεύτηκε αλλά νίκησε ο Ασκληπιός Αρχ. Επιδαύρου των εθνικό Τολού με 3-2 εντός έδρας.

0

Ο Ασκληπιός Αρχαίας Επιδαύρου αν και προηγήθηκε βρέθηκε να είναι πίσω στο σκορ στο ημίχρονο αλλά κατάφερε τελικά να φτάσει στην πολυπόθητη νίκη και στους 3 βαθμούς με σκορ 3-2 επί του Εθνικού Τολού στο εντός έδρας αγώνα για την 8η Αγωνιστική της Α1 Κατηγορίας Αργολίδας

Ο Ασκληπιός προηγήθηκε μόλις στο 10′ με γκολ του Εμιλιάνο Μετσάνι. Ο Εθνικός Τολού ισοφάρισε στο 20 με τον Γιώργο Κρηστάκη και προηγήθηκε στο 33′ με γκολ του Δημήτρη Γκιαούρη σκορ που έκλεισε το 1ο ημίχρονο.

Στο 20 ημίχρονο ο Ασκληπιός ανέβασε την απόδοση του και έφτασε στην νίκη αρχικά με γκολ του Ιούλιου Λαλιώτη στο 62΄ και του Παναγιώτη Φερχάτη στο 69′.