Νικητής στο τοπικό ντέρμπι ο Παμμετοχικός 4-2 τον Αριστείωνα Λυγουριού.

Στο τοπικό ντέρμπι για την 10η Αγωνιστική του 1ου Ομίλου της Α2 Κατηγορίας Αργολίδας νικητής αναδείχτηκε ο Παμμετοχικός επί του Α.Ο. Αριστείωνα Λυγουριού με σκορ 4-2 αν και βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ με μόλις στο 11′ κατάφερε με αντεπίθεση διαρκείας από το 35′-63′ να πετύχει 4 γκολ και να διαμορφώσει το υπέρ του 4-2 .

Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους άνοιξε μόλις το 7′ ο Κωνσταντίνος Μπέκας ο οποίος διπλασίασε τα δικά του τέρματα και της ομάδας του Αριστείωνα στο 11′.

Η γηπεδούχοι αν και αγωνίζονταν με παίχτη λιγότερο , λόγο αποβολής με απευθείας κόκκινη που είδε ο Παναγιώτης Μανόλης στο 7′ , ανέβασαν την απόδοση τους μετά το 30′ και κατάφεραν μέσα σε 4 λεπτά να πετύχουν 3 γκολ. Στο 35′ με τον Δημήτρη Κοξίδη , στο με τον Φανούριο-Παναγιώτη Στρατηγό και στο 39′ πάλι με τον Δημήτρη Κοξίδη κλείνοντας το ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 3-2.

Το τελικό 4-2 διαμόρφωσε στο 63′ με πέναλτι ο Βασίλειος Τριμπόνιας.